Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Radio Hell
PostNapisane: czwartek, 5 listopada 2009, 20:02 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Coś się zmienia. Robi się nieco luźniej.
http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,355 ... _domu.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: czwartek, 5 listopada 2009, 20:09 
Gratuluje Bygdoszczy fajnego pomyslu - i mowie jako torunianka. :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: czwartek, 5 listopada 2009, 21:16 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Ok tylko poczekajmy ile czasu sie utrzyma.Niby jest w Polsce wolnosc wyznania itd.ale jak dla mnie jest to dalej panstwo koscielne i jeszcze duzo wody w Wisle uplynie zanim to sie zmieni.Najlepiej zrobcie tak ja,spakujcie walizki i za granice w droge :) Tutaj w Holandii jakos nie mam z niczym problemow.A roznica w dostepie do ksiazek z Magii jest naprawde kolosalna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: czwartek, 5 listopada 2009, 22:12 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
offtop/ Najlepiej nie słuchajcie takich jak MrMagick.. Uważasz, że należy opuścić Polskę tylko po to żeby nie musieć znosić kościoła i mieć dostęp do książek? Może to głupie i romantyczne ale uważam, że właśnie inteligentni powinni zostać w kraju bo ktoś go musi jakoś naprawić w końcu. Raz już wszyscy mądrzy się stracili i mimo 70 lat nie udało się tamtego okresu nadrobić.

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 02:43 
Zgadzam się z Poszukiwaczem. :) Swoją drogą, nic mnie bardziej nie wkurza, niż ludzie, którzy psioczą na Polskę, grzejąc jednocześnie swoje cztery litery gdzieś za granicą... :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 08:10 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Przepraszam,ale czy moglbym prosic o cytat w ktorym miejscu psiocze na Polske.To ze jest to panstwo koscielne,to chyba wszyscy o tym wiedza,i nie odkrylem nic nowego,bylem Polakiem,jestem Polakiem i bede Polakiem,i jakos nic tego nie zmieni.A druga kwestia,nic nie wkurza mnie bardziej niz to jak ktos przypisuje mi cos czego nie napisalem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 08:47 
Mr.Magick napisał(a):
Przepraszam,ale czy moglbym prosic o cytat w ktorym miejscu psiocze na Polske.To ze jest to panstwo koscielne,to chyba wszyscy o tym wiedza,i nie odkrylem nic nowego,bylem Polakiem,jestem Polakiem i bede Polakiem,i jakos nic tego nie zmieni.A druga kwestia,nic nie wkurza mnie bardziej niz to jak ktos przypisuje mi cos czego nie napisalem.


A ja bym chciał wiedzieć, w czym przejawia sie państwo wyznaniowe. Rozumiem, że to problem krzyży i religii w szkołach oraz konkordatu dającego księżom KRK prawo do udzielania ślubów państwowych. Takie same prawo mają popi i rabini a także kapłani kilku innych religii, choć nie dotyczy to wszystkich zarejestrowanych.
Coś jeszcze? Jakieś sądy religijne? Stosowanie prawa kanonicznego w życiu swieckich?
Żyje te moje 48 lat, nie chodzę do kościoła i w dorosłym życiu nigdy nie chodziłem. Dzieci, kiedy chciały przestały chodzić na religię. Nie było problemu.
Wiesz, Panie Magiku, wolność to przede wszystkim stan umysłu.
I jeszcze jedno. Demokrację i społeczeństwo obywatelskie buduje się od dołu. Wbrew popularnemu powiedzeniu o rybie psującej się od głowy. Jacy obywatele, takie państwo.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 09:36 
Pomysł na audycję - rewelacyjny! ;-) I tylko w tym naszym "państwie kościelnym", rzut beretem od toruńskiej twierdzy ojca dyrektora, mogło powstać coś w takim klimacie :-> Przypuszczam, że w Holandii nie ma takich perełek...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 20:23 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Witam!

Poszukiwacz napisał(a):
offtop/ Najlepiej nie słuchajcie takich jak MrMagick.. Uważasz, że należy opuścić Polskę tylko po to żeby nie musieć znosić kościoła i mieć dostęp do książek?


Nie,nie tylko dlatego Poszukiwaczu.Bardzo bym chcial wrocic do Polski,czasami mam ochote tym wszystkim rzucic,nie zastanawiac sie co bedzie jutro wsiasc w samolot i przyleciec do PL. Niestety nie moge mam pewne zobowiazania ktorych musze tu dotrzymac.A teraz krotka historia z mojego zycia,pochodze z malego miasta i wiele lat temu byly w tym miescie organizowane spotkania takie jak teraz organizuje PFI w wiekszych miastach Polski.Na nasze nieszczescie spotykalismy sie zawsze w tym samym miejscu,i na jeszcze wieksze nasze nieszczescie dowiedzieli sie o tym ksieza z pobliskiego kosciola.Kilka kazan w niedziele wystarczylo,zeby dac nam etykietke sekta,a pozniej juz poszlo dalej zaczely sie problemy z wynajeciem sali,terminami itp.Koniec koncow musielismy zawiesic dzialalnosc i spotykac sie po kryjomu w prywatnych mieszkaniach.
Zapragnalem wtedy znalezc takie miejsce na ziemi gdzie kosciol nie bedzie sie w nic wtracal,w nic ingerowal no i znalazlem.Chyba nie macie mi tego za zle,co?

Poszukiwacz napisał(a):
Może to głupie i romantyczne ale uważam, że właśnie inteligentni powinni zostać w kraju bo ktoś go musi jakoś naprawić w końcu.


No wedlug mnie to ani glupie ani romantyczne,tylko prawdziwe.Jak juz pisalem kiedys Magia to nie jest moje hobby tylko styl zycia,jestem tam gdzie wystepuje ona w niezafalszowanych formach.Dla przykladu,trzymasz ksiazke o magii wydana w Polsce z polskim tlumaczeniem,i teraz wyobraz sobie ze tlumacz jest zagorzalym katolikiem,a to jest jego praca.Jak myslisz tekst ktory trzymasz w rece jest w 100% przekazem autora,czy tlumacz dorzucil swoje trzy grosze?
Naprawiac kraj...hm...czy mozesz podzielic sie ze mna i innymi forumowiczami jakie masz na to pomysly? :wink: Bo bardzo mnie to interesuje.Mysle,mysle i nic nie moge wymyslic,chyba tylko to ze musza jeszcze z dwa pokolenia przejsc zeby kosciol mial nizsza range w tym kraju.

Chimaira napisał(a):
Zgadzam się z Poszukiwaczem. :) Swoją drogą, nic mnie bardziej nie wkurza, niż ludzie, którzy psioczą na Polskę, grzejąc jednocześnie swoje cztery litery gdzieś za granicą... :)


Swoja droga dalej czekam na ten cytat jak to ja bardzo psiocze na Polske.Czasami jak sie mowi A trzeba powiedziec B.


rawimir napisał(a):
A ja bym chciał wiedzieć, w czym przejawia sie państwo wyznaniowe.


Juz Ci pisze :)
Otoz panstwo wyznaniowe przejawia sie tym ze:
-mniejszosci religijne w Polsce sa nazywane ,,kocia wiara"
-dzieci sa przesladowane w szkolach przez inne dzieci(tak jest do tej pory w mniejszych miastach,nie chce myslec co sie dzieje na wsi)
-mieszkajac na wsi musisz sie tlumaczyc czego nie byles w niedziele w kosciele,chyba ze nie chodzisz wogole do kosciola to od razu jestes ,,inny"
-tym ze kobieta zgwalcona noszac sobie plod i proszac o aborcje nie moze sie o to doprosic bo lekarz jest katolikiem i to jest sprzeczne z jego wiara,koniec koncow rodzi
-tym ze ludzie cierpiacy na raka lezacy w hospicjah nie moga sie doprosic zastrzyku smierci pomimo ze morfina juz nie dziala,i czuja ten bol.

rawimir napisał(a):
Żyje te moje 48 lat, nie chodzę do kościoła i w dorosłym życiu nigdy nie chodziłem. Dzieci, kiedy chciały przestały chodzić na religię. Nie było problemu.
Wiesz, Panie Magiku, wolność to przede wszystkim stan umysłu.


Wiem ile masz lat,tak sie sklada ze przedwczoraj bylem na spotkaniu PFI w Rotterdamie,i pytalem sie Morgany kim jest Rawimir,mam nadzieje ze nie jestes zly,ale jakos glupio by mi bylo wyslac Ci zapytanie kim jestes,ile masz lat i wogole.Chcialem po prostu wiedziec kim jest polski koordynator.Morgana powiedziala tak pozatym ze jestes Ok,a jak ona tak uwaza,to zostaje mi tylko przyznac jej racje.Niesamowita kobieta z niesamowita wiedza,ciesze sie ze sie poznalismy. 8) 22 spotkanie w Zeist w kwaterze glownej.To sie bedzie dzialo :)

rawimir napisał(a):
Wiesz, Panie Magiku, wolność to przede wszystkim stan umysłu.


Tak Rawimirze wiem to bardzo dobrze. :wink:

rawimir napisał(a):
Demokrację i społeczeństwo obywatelskie buduje się od dołu.


To tez wiem,tylko problem pojawia sie wtedy kiedy kosciol blokuje jakiekolwiek Twoje dzialania,Kosciol w polityce,kosciol w szkolach,zdanie duchownych w wiadomosciach co o tym czy o innym mysla.

Coz mam,nadzieje ze wyjasnilismy sobie ta kwestie dlaczego jestem w Holandii,co mysle o Polsce(a kocham Polske,nie politykow i ustroj tylko ta ziemie i jej mieszkancow)bo nie lubie niedomowien i nie chce zebyscie mysleli o mnie niewiadomo co,,Tak wyjechal i kraj go juz nie obchodzi".Wroce napewno wroce...wiem gdzie jest moje miejsce!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 20:31 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Mr. Magick napisał:
Cytuj:
Dla przykladu,trzymasz ksiazke o magii wydana w Polsce z polskim tlumaczeniem,i teraz wyobraz sobie ze tlumacz jest zagorzalym katolikiem,a to jest jego praca.Jak myslisz tekst ktory trzymasz w rece jest w 100% przekazem autora,czy tlumacz dorzucil swoje trzy grosze?

Znam kilku polskich tłumaczy książek o magii. Nazwanie któregoś katolikiem to ciężka obraza :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 21:01 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Ok kilku,chodzi mi o calosc nie o kilku...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 22:36 
Mr.Magick napisał(a):
rawimir napisał(a):
A ja bym chciał wiedzieć, w czym przejawia sie państwo wyznaniowe.

Juz Ci pisze :)
Otoz panstwo wyznaniowe przejawia sie tym ze:
- mniejszosci religijne w Polsce sa nazywane ,,kocia wiara"
to nie jest kwestia państwa tylko ludzi, społeczeństwa. Przepisy państwowe są pod względem bardzo otwarte.
Cytuj:
dzieci sa przesladowane w szkolach przez inne dzieci(tak jest do tej pory w mniejszych miastach,nie chce myslec co sie dzieje na wsi)
moje doświadczenia są inne. Mieszkałem przez wiele lat w małym miasteczku w środowisku miejsko-wiejskim. Nie odczuwałem takiego przmusu.
Cytuj:
mieszkajac na wsi musisz sie tlumaczyc czego nie byles w niedziele w kosciele,chyba ze nie chodzisz wogole do kosciola i od razu jestes ,,inny"
nigdy tego nie robiłem. Byłem nierozpoznawanym członkiem społeczności pracyjącym w samorządzie na widocznym stanowisku.
Cytuj:
tym ze kobieta zgwalcona noszac sobie plod i proszac o aborcje nie moze sie o to doprosic bo lekarz jest katolikiem i to jest sprzeczne z jego wiara,koniec koncow rodzi
to było ewidentne naruszenie polskiego prawa, co pokazał wyrok ETPC w Strasburgu. Prawo państwowe w tym względzie jest podobne do prawa w innych krajach. Bardziej problemem są ludzie je stosujący a nie państwo.
Cytuj:
tym ze ludzie cierpiący na raka lezacy w hospicjah nie moga sie doprosic zastrzyku smierci pomimo ze morfina juz nie dziala,i czuja ten bol.
tylko w nielicznych krajach eutanazja jest prawnie dopuszczalna. Pewnie wiąże sie to z tym, że śmierć jest w naszej kulturze tabu.

Mr.Magick napisał(a):
rawimir napisał(a):
Demokrację i społeczeństwo obywatelskie buduje się od dołu.

To tez wiem,tylko problem pojawia sie wtedy kiedy kosciol blokuje jakiekolwiek Twoje dzialania, Kosciol w polityce, kosciol w szkolach,zdanie duchownych w wiadomosciach co o tym czy o innym mysla.

Tak długo jak instytucje koscielne bea miały przyzowlenie społeczne na takie zachowania, tak dlugo będą miały wpływ na zycie społeczne i polityczne. Nie dzieje się to jednak automatycznie, tylko za pośrednictwem ludzi. Politycy bywaja prokościelni, bo wiedzą, że wyborcy to kupią. Jeśli politycy zauważą, że wyborcy tego nie kupują, zmiana sie dokona. Tak działa demokracja przedstawicielska.

A do emigracji jako takiej, nie mam zastrzeżeń. Uważam, że to, iż wielu z nas wyjechało za granicę wzbogaca nas wszystkich.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 23:04 
(...) A dlaczego na siedzibę fikcyjnego radia wybrali Bydgoszcz?

- Przecież cała Polska wie o rywalizacji Bydgoszczy z Toruniem. Pomyśleliśmy sobie, że skoro w Toruniu jest radio bardzo pobożne, to w Bydgoszczy trzeba umieścić "satanistyczne". Ale oficjalnie oczywiście podtrzymuję: wszelkie podobieństwa są przypadkowe - śmieje się Łubieński. I dodaje: - Na wszelki wypadek już serio dodam, że satanizm funkcjonuje u nas wyłącznie na zasadzie żartu.

Słuchacze Roxy FM traktują "bydgoskie" radio z sympatią. Ale nie wiadomo, jak długo Satanistyczne Radio Hell w ogóle będzie nadawało. Jak donoszą jego serwisy, zbierają się nad nim czarne chmury. "Tadeusz Rydzyk powstał w piwnicach toruńskiego zamku z połączenia macy i wiślanej wody". Radio Hell z Bydgoszczy podało tę informację w swojej wieczornej audycji. Co się teraz stanie? Czy odbiorą im koncesję? (...)

Po pierwsze to tylko audycja radiowa a nie radio.
Po drugie wkurza mnie osobiście właśnie takie nadmuchiwanie jakiejś rywalizacji bo to tylko dzieli. Zamiast współpracować ciągle prowadzi się do niepotrzebnej konfrontacji na wielu płaszczyznach. I potem mamy tak jak mamy 0 wspólnej polityki w województwie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 23:15 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
Prof. Ireneusz Krzemiński o wynikach analizy religijności słuchaczy
Radia Maryja
Wnioski badań socjologów z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem
prof. Ireneusza Krzemieńskiego nt. Radia Maryja: radio nie promuje
antysemityzmu (jest wręcz przeciwnie - prowadzący omijają lub
wyciszają tego typu wypowiedzi) a słuchacze charakteryzują się
autentyczną wiarą.

Jeśli ktoś faktycznie chce poznać mechanizmy popularności RM i O.
Rydzyka powinien troche poczytać co pisze na ten temat ktoś kto bada
to zagadnienie naukowo.(...)


Jeden z komentarzy :)
Ech, chcialbym dorwac takiego przecietnego sluchacza RM i wybadac jego poglady na nature Chrystusa, zasade transsubstantacji, Trocje Swieta czy nature Kosciola.
Naprawde, nadawalbym sie na inkwizytora :twisted:

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: piątek, 6 listopada 2009, 23:27 
Hajdamaka napisał(a):
Cytuj:
Prof. Ireneusz Krzemiński o wynikach analizy religijności słuchaczy
Radia Maryja
Wnioski badań socjologów z Uniwersytetu Warszawskiego pod kierunkiem
prof. Ireneusza Krzemieńskiego nt. Radia Maryja: radio nie promuje
antysemityzmu (jest wręcz przeciwnie - prowadzący omijają lub
wyciszają tego typu wypowiedzi) a słuchacze charakteryzują się
autentyczną wiarą.

Jeśli ktoś faktycznie chce poznać mechanizmy popularności RM i O.
Rydzyka powinien troche poczytać co pisze na ten temat ktoś kto bada
to zagadnienie naukowo.(...)


Jeden z komentarzy :)
Ech, chcialbym dorwac takiego przecietnego sluchacza RM i wybadac jego poglady na nature Chrystusa, zasade transsubstantacji, Trocje Swieta czy nature Kosciola.
Naprawde, nadawalbym sie na inkwizytora :twisted:


Po prostu nie ma mechanizmu odbioru tytułu naukowego/lub nikt tego nie stosuje, za prowadzenie pseudo badań i głoszenie bzdur. Zdaje się Rawimir pisał o społeczeństwie, tu mamy przykład radio otwarcie łamie przepisy ale nikt tym się nie zajmie ze względów politycznych. A społeczeństwo kupuje to co się mu serwuje w odpowiednim kanale percepcji. A to że jest to zafałszowany obraz , no cóż postrzeganie jest subiektywne.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: sobota, 7 listopada 2009, 13:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
rawimir napisał(a):
Cytuj:
mieszkajac na wsi musisz sie tlumaczyc czego nie byles w niedziele w kosciele,chyba ze nie chodzisz wogole do kosciola i od razu jestes ,,inny"
nigdy tego nie robiłem. Byłem nierozpoznawanym członkiem społeczności pracyjącym w samorządzie na widocznym stanowisku.


Coz,wies wsi nie rowna :)

rawimir napisał(a):
Cytuj:
tym ze kobieta zgwalcona noszac sobie plod i proszac o aborcje nie moze sie o to doprosic bo lekarz jest katolikiem i to jest sprzeczne z jego wiara,koniec koncow rodzi
to było ewidentne naruszenie polskiego prawa, co pokazał wyrok ETPC w Strasburgu. Prawo państwowe w tym względzie jest podobne do prawa w innych krajach. Bardziej problemem są ludzie je stosujący a nie państwo.


Byla to sprawa dosyc naglosniona,ale ile jest jeszcze takich cichych tragedii,ktore rozgrywaja sie na poziomie spolecznosci lokalnych.Z tego co widze nic to nie zmienilo,ludzie zapomnieli a kosciol znowu zabiera glos tym razem w sprawie odnosnie zaplodnien in vitro.

rawimir napisał(a):
Tak długo jak instytucje koscielne bea miały przyzowlenie społeczne na takie zachowania, tak dlugo będą miały wpływ na zycie społeczne i polityczne. Nie dzieje się to jednak automatycznie, tylko za pośrednictwem ludzi.


Dlatego pisalem ze z dwa pokolenia musza przejsc zeby odczuc poprawe.Nie jest to raczej kolorowy scenariusz,ale ani ja ani Ty nie mamy jak na razie na to wplywu.Dobrze ze internet nie ma cenzury kosciola.

rawimir napisał(a):
tylko w nielicznych krajach eutanazja jest prawnie dopuszczalna. Pewnie wiąże sie to z tym, że śmierć jest w naszej kulturze tabu.


Niestety jest to temat tabu.Ja osobiscie popieram eutanazje,mialem kontakt z osobami w ostatnich stadiach nowotworowych i jestem za,a Ty?


Vrede napisał(a):
Pomysł na audycję - rewelacyjny! ;-) I tylko w tym naszym "państwie kościelnym", rzut beretem od toruńskiej twierdzy ojca dyrektora, mogło powstać coś w takim klimacie :-> Przypuszczam, że w Holandii nie ma takich perełek...


No takich to tu chyba nie ma,:) ale ciesze sie powstaja takie inicjatywy w Polsce,malymi kroczkami do przodu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: sobota, 7 listopada 2009, 13:42 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Rawimirze, z jednym nie mogę się z Tobą zgodzić. To, że lekarz odmawia przeprowadzenia aborcji uznaję za jego niepodważalne prawo, jeśli jego religia mu tego zabrania. Wymagajmy ale i bądźmy tolerancyjni.

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: sobota, 7 listopada 2009, 13:45 
Poszukiwacz napisał(a):
Rawimirze, z jednym nie mogę się z Tobą zgodzić. To, że lekarz odmawia przeprowadzenia aborcji uznaję za jego niepodważalne prawo, jeśli jego religia mu tego zabrania. Wymagajmy ale i bądźmy tolerancyjni.


Lekarz to zawód. Jak mu coś przeszkadza wykonywać zawód powinien go zmienić.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: sobota, 7 listopada 2009, 13:48 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Rzeznik, 9 rano.

- Dzien dobry, chcialbym zamowic poltusze na piatek...
- Przepraszam bardzo, ale jestem veganinem i moje sumienie nie pozwala zabijac mi zwierzat...

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: sobota, 7 listopada 2009, 14:09 
Poszukiwacz napisał(a):
Rawimirze, z jednym nie mogę się z Tobą zgodzić. To, że lekarz odmawia przeprowadzenia aborcji uznaję za jego niepodważalne prawo, jeśli jego religia mu tego zabrania. Wymagajmy ale i bądźmy tolerancyjni.


Nie mówie o konkretnym lekarzu. Bo rzeczywiście każdy ma prawo do wlasnych przekonań. Ale informacja tym, gdzie zgodnie z prawem można wykonać taki zabieg, powinna być ogólnie dostępna.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: sobota, 7 listopada 2009, 14:24 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
No tak, ale czy wtedy nie byloby ryzyka martwego przepisu?
Uwazam podobnie jak Coffee, ze jak ktos nie chce dokonywac aborcji to nie musi byc ginekologiem - medycyna ma naprawde multum specjalizacji.

To tak jakby pacyfista chcial zostac zolnierzem i pozniej boczyl sie, ze karza mu strzelac.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Radio Hell
PostNapisane: sobota, 7 listopada 2009, 14:37 
Hajdamaka napisał(a):
To tak jakby pacyfista chcial zostac zolnierzem i pozniej boczyl sie, ze karza mu strzelac.


Nie zupełnie. Celem bycia żołnierzem jest walka. Celem lekarza jest leczenie. Celem lekarza ginekologa również. Aborcja to margines pracy ginekologa.
Mnie co innego wkurza. Mianowicie to, ze niektórzy lekarze powołują się na klauzulę sumienia, kiedy idzie się do nich na kasę chorych a kiedy idzie się prywatnie, obiekcje moralne sie rozwiewają. Ale rzecz jasna nie dotyczy to wszystkich lekarzy.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL