Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 10:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Steampunk
PostNapisane: czwartek, 17 stycznia 2008, 01:00 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Jako, ze sporo osob wyrazilo tu swoje zainteresowanie steampunkiem, a nie chce zasmiecac Powitan, postanowilem zalozyc ten temacik. Rawimirze, gdybys mial wolna chwile, przerzuc posty o steampunku do tego topicu.

Swietny filmik (uwaga, moze sie dlugo ladowac, ale warto, moim zdaniem):

http://uk.youtube.com/watch?v=DJtYQyrGDf0

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 stycznia 2008, 06:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
?wietne! :D
W trzeciej minucie filmiku- mniej więcej wtedy, gdy obaj walczący się pokazali- przypuszczałam, że dama ostanie się bezdomna :lol:
A pan Francuz, nie wiedzieć czemu, skojarzył mi się z kapitanem Nemo z "Ligi Niezwykłych Gentlemanów"- wg mnie nadzwyczajny steampunkowy komiks *_*
Rada bym poznać jak najwięcej tytułów- czy to komiksów, czy książek- z tego gatunku :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 stycznia 2008, 16:22 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:20
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa
Czy dla osób niezorientowanych mógł byś przybliżyć temat
i napisaćczym charakteryzuje się steampunk, jako gatunek literacki
jeśli dobrze zrozumiałam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 stycznia 2008, 16:56 
W ramach filmików...

http://www.youtube.com/watch?v=dRh1niAmrkc

Intro do Rise of Legends, o ile się nie mylę, jedynej poza Arcanum i Thief (seria) gry osadzonej choć częściowo w realiach steampunka :)

(Też steampunk lubię, choć fanatykiem nie jestem :D)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 stycznia 2008, 18:38 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Filmik świetny. Dorzucam coś w podobnym stylu

http://www.youtube.com/watch?v=ELhtXtnV3pg

i dołączam do wniosku Leszy o wyjaśnienie terminu steampunk, bo może się okazać, że to lubię, ale nie wiem, że to się tak nazywa :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 stycznia 2008, 18:49 
Wszystko super, ale Starcraft to zwykłe sf :) Oczywiście genialne, ale to nie jest steampunk.

A co do samej definicji, by daleko nie szukać:

http://en.wikipedia.org/wiki/Steampunk

Artykuł z polskiej wiki jest znacznie uboższy, mam nadzieję, że angielski nie jest problemem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 stycznia 2008, 22:34 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Co do wyjasnien itd to polecam te strone: http://steampunk.republika.pl/

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 stycznia 2008, 11:49 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Teraz już wiem, co oznacza steampunk i oczywiście jest to to, co lubię, choć nigdy nie rozgraniczałam tego od fantastyki w ogóle. Stronka polska bardzo fajna. Tak się właśnie zastanawiam czy cykl książek o Alvinie Stwórcy Orsona Scotta Carda też podpada pod ten nurt. Jak dla mnie cykl jest świetny i bardzo magiczny (dużo lepszy pod tym względem niż ten Złoty kompas Pullmana), a przy okazji jest tam alternatywna wersja historii (głównie Ameryki Północnej)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 stycznia 2008, 11:57 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Tak, cykl niezły, tylko ja nie zawsze rozumiem mistyczno-kabalistyczne jazdy Carda.
Poza tym on jest Mormonem :wink:
Chyba wolę cykl o Enderze, ale to już jest offtopic :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 stycznia 2008, 13:49 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Steampunk to jest fantastyka, fantastyka zawiela w sobie baaaaardzo duzo pogdatunkow.

Amvaradel - sama historia alternatywna nie wystarcza, aby to byl steampunk. Moze to byc wtedy political fiction, soft SF, itd. ;) Steampunk wyroznia sie parowymi cudenkami tworzonymi przez szalonych naukowcow, dzieje sie najczesciej w erze wiktorianskiej lub na dzikim zachodzie (pamietacie Wild Wild West? :)), a co najwazniejsze, jest mocno postmodernistyczny (nie jest to scisle odwzorowanie wiktorianskiej rzeczywistosci z dodatkiem maszyn), w koncu koncowka -punk o czyms swiadczy.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 stycznia 2008, 13:49 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
A rzucicie kilka fajnych tytulow ksiazek? Na stronce, ktora podales Hajdamaka jest spis co prawda, ale stamtad czytalam tylko Pilipiuka i Gibsona, no i moze cos jest szczegolnie godne polecenia? Swoja droga, tez nie wiedzialam ze ten nurt sie tak nazywa, chociaz cyberpunka znam i lubie ;)

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 stycznia 2008, 14:36 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Hajdamaka napisał:
Cytuj:
Steampunk to jest fantastyka, fantastyka zawiela w sobie baaaaardzo duzo pogdatunkow.

Amvaradel - sama historia alternatywna nie wystarcza, aby to byl steampunk. Może to byc wtedy political fiction, soft SF, itd.
Ja raczej nie dzielę fantastyki na gatunki, bo nie jest mi to potrzebne, za to zwracam uwagę na dobrych autorów i - jeśli styl danego autora mi odpowiada - to jest mi obojętne czy to fantasy, s-f czy jeszcze coś innego. Pewno potrafisz rzucić jeszcze kilka ciekawych okresleń różnych podgatunków, o których nawet nie wiedziałam, że istnieją :)

Candomble napisała:
Cytuj:
Tak, cykl niezły, tylko ja nie zawsze rozumiem mistyczno-kabalistyczne jazdy Carda.
Poza tym on jest Mormonem
Chyba wolę cykl o Enderze, ale to już jest offtopic
Wiem, że on jest Mormonem. I sama chciałabym go zapytać, jak on to godzi z pisaniem w bardzo pozytywny sposób o czarownicach, szamanach i osobach obdarzonych różnymi paranormalnymi talentami. Nie powiem, żebym dobrze znała wiarę mormońską, ale przypuszczam, że czary nie są z nią zgodne :) Przy czym autor musiał trochę pogłebiać swą wiedzę na temat różnych tradycji, bo to co pisze ma sens, mimo oczywistego dodatku różnych "efektów specjalnych"
A saga o Enderze genialna :).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 stycznia 2008, 16:09 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Amvaradel napisał(a):
Wiem, że on jest Mormonem. I sama chciałabym go zapytać, jak on to godzi z pisaniem w bardzo pozytywny sposób o czarownicach, szamanach i osobach obdarzonych różnymi paranormalnymi talentami. Nie powiem, żebym dobrze znała wiarę mormońską, ale przypuszczam, że czary nie są z nią zgodne :)


A jak się nazywa ten motyw w psychologii, gdy osoba nie mogąc realizować czegoś w sposób bezpośredni (bo np. jest to niezgodne z normami społecznymi, religijnymi etc.) robi to pośrednio, przez np. pisanie powieści na ten temat? :lol:

Książki nie czytałam a zachęcona wątkami mistyczno - kabalistycznymi przeczytam. Zaraz po sesji. :P

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 stycznia 2008, 22:20 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:43
Posty: 156
Lokalizacja: Łuków
A Tajemnicze wyprawy Jaspera Morello znacie?

http://pl.youtube.com/watch?v=3i5Zm2UXG94
http://pl.youtube.com/watch?v=yxSFjhARSw0
http://pl.youtube.com/watch?v=dJlvdNKih2w

nie wiem, czy na pewno steampunk, ale chyba pasuje :)

_________________
Things which are gone in the morning:
confidence, women, true stories, kisses...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 stycznia 2008, 23:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Amvaradel napisał(a):
Wiem, że on jest Mormonem. I sama chciałabym go zapytać, jak on to godzi z pisaniem w bardzo pozytywny sposób o czarownicach, szamanach i osobach obdarzonych różnymi paranormalnymi talentami. Nie powiem, żebym dobrze znała wiarę mormońską, ale przypuszczam, że czary nie są z nią zgodne :)


Ani homoseksualizm. A u niego nie ma prawie książki bez napomknięcia o tym, w sposób raczej przyjazny.

Driada napisał(a):
A jak się nazywa ten motyw w psychologii, gdy osoba nie mogąc realizować czegoś w sposób bezpośredni (bo np. jest to niezgodne z normami społecznymi, religijnymi etc.) robi to pośrednio, przez np. pisanie powieści na ten temat? :lol:


Bodajże przeniesienie. Przez co to, co napisałam wyżej, nabiera nowych znaczeń. Biedaczysko... :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 18 stycznia 2008, 23:31 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Annelie napisał(a):
A rzucicie kilka fajnych tytulow ksiazek? Na stronce, ktora podales Hajdamaka jest spis co prawda, ale stamtad czytalam tylko Pilipiuka i Gibsona, no i moze cos jest szczegolnie godne polecenia? Swoja droga, tez nie wiedzialam ze ten nurt sie tak nazywa, chociaz cyberpunka znam i lubie ;)


Ja bym dodała "Diamentowy wiek" Neila Stephensona, bo choć do końca nie wiadomo, czy jest to postcyberpunk, czy steampunk-jest wyborny melanż obydwu, i świetnie się czyta. Na pewno lepiej, niż "Żywe srebro", teżtego autora, która to książka najpewniej jest steampunkowa, ale nudna jak flaki z olejem :?
Sama mało czytałam czystego steampunka, będzie czego szukać :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 stycznia 2008, 08:48 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Amvaradel napisał(a):
Ja raczej nie dzielę fantastyki na gatunki, bo nie jest mi to potrzebne, za to zwracam uwagę na dobrych autorów i - jeśli styl danego autora mi odpowiada - to jest mi obojętne czy to fantasy, s-f czy jeszcze coś innego.


Ja jednak szczegolnie lubie pewne podgatunki wiec lubie wiedziec mniej wiecej czym to sie je. Uwielbiam urban fantasy (Nigdziebadz Gaimana rzadzi - swoja droga dla fanow RPG mam ciekawa wpadke - w Wilkolaku Apokalpisie byla dedykacja dla Neil Gaiman, autorki fantasy ;)), soft SF(hard jest dla mnie zbyt naukowe, poza tym uwielbiam wizje przyszlych spoleczenstw) oraz alternatywna historie. No i cyberpunk (polecam Allah 2.0). Steampunk zdecydowanie wole w filmach i grach RPG (tak ksiazkowych jak i cRPG), ksiazki troche mnie nudza - Maszyna Roznicowa Gibsona w ogole mnie nie wziela, a Wieki Swiatla MacLeoda sa dosc ciezkie i lubie je ze wzgledu na watki robotniczo-rewolucyjne i fajna historie alternatywna.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 stycznia 2008, 18:13 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
"Maszyna różnicowa" była faktycznie, ciężkostrawna, ale po przeczytaniu "?więtego płomienia" Sterlinga dochodzę do wniosku, że to jego wpływ na ton, w jakim jest "Maszyna.."- żadna książka Gibsona do tej pory mnie nie znudziła (choć wcześniejsze, czyli trylogia nerumancerska+ "?wiatło Wirtualne" uważam za najlepsze)
Co do Gaimana, "Nigdziebądź" jest po prostu niedościgłe. Boję się, co nawyprawiają/nawyprawiali w filmie na podstawie książki :?
Swoją drogą, na stronce, której adres podałeś, nie ma nawet słowa wzmianki o "Metropolis"- a to przecież kultowy film z gatunku! :o


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 19 stycznia 2008, 19:59 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Jak d mnie Metropolis jest malo steampunkowe... nie myl SF czy cyberpunka ze steampunkiem, to sa dwa rozne nurty, to, ze cyberpunk i steampunk czerpia z podobnych motywow nie laczy ich ze soba.
Aby byl steampunk musza byc jak dla mnie (moge sie mylic, ale raczej jestem oblatany) spelnione dwa warunki - musza wystepowac dziwne urzadzenia, ale tak z wieku XIX - maszyna roznicowa, roboty czy mechy, ale napedzane weglem (steam = para) oraz klimat wiktorianskiej Anglii (chociaz ostatnio zostal on przelamany przez klimat Dzikiego Zachodu, ale to tez pewien wyznacznik) czy podobnego spoleczenstwa (np. zabiorowej Polski). Musi to byc spoleczenstwo przeciwko ktoremu mozna sie buntowac, ale na taki troche eleganski, troche staroswiecki sposob. Stad w wielu pozycjach steampunkowych mamy pulpowych bohaterow-gentlemanow (bunt przeciw skostnieniu - to odkrywcy, marzyciele, lekkoduchy, ale wciaz gentlemani) czy watki robotnicze (XIX wiek, powstaje I Miedzynarodowka, tworzy sie zorganizowany ruch robotniczy), a wiec bunt przeciw zastanemu porzadkowi spoleczno-politycznemu. Jednak to wszystko rozni sie od cybernetycznego i informatycznego buntu z cyberpunka - motywy podobne, ale inne wykonanie i inne metody dzialania. W steampunku nie uswiadczysz band shadowrunnerow, ulicznych punkow czy hackerow-przemytnikow, za to poznasz czlowieka-rakiete (rakieta oczywiscie na pare), poznasz mlodych socjalistow, ktorzy nie biegaja z kalachami, tylko organizuja mitingi itd.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 21 stycznia 2008, 12:22 
Offline
Murderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 21:30
Posty: 124
Lokalizacja: Warszawa
Hajdamaka, moje pierwsze skojarzenie po twoim opisie: Liga Niezwykłych Dżentelmenów :-) Widziałeś/czytałeś? Jak się podobało?

_________________
- Gdyby twój dom się palił, co byś z niego wyniosła?
- Ogień.

Jean Cocteau


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 stycznia 2008, 22:41 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Hajdamaka- po Twojej liście cech widać jeszcze wyraziściej, że Metropolis jest steampunkiem jak w mordę strzelił.
Nie wiem, jak możnaby to pomyliś z SF, doprawdy... 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 22 stycznia 2008, 23:25 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Heh, dosc dawno widzialem i nie pamietam za bardzo, jedyne co kojarze to roboty ;)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 12 lutego 2008, 20:14 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
A mówisz o filmie Lange'a, czy anime? W anime rzeczywiście roboty były bardziej istotnącześcią opowieści, natomiast w pierwowzorze- maszyny parowe i fantastyczny świat ze snu szalonego wynalazcy *_* Muah....chcę dobrego steampunkaaaa! XD


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 lutego 2008, 17:44 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Candomble napisał(a):
A mówisz o filmie Lange'a, czy anime? W anime rzeczywiście roboty były bardziej istotnącześcią opowieści, natomiast w pierwowzorze- maszyny parowe i fantastyczny świat ze snu szalonego wynalazcy *_* Muah....chcę dobrego steampunkaaaa! XD


O filmie... ale widac malo z niego pamietam, z checia sobie przypomne :)

Cytuj:
Hajdamaka, moje pierwsze skojarzenie po twoim opisie: Liga Niezwykłych Dżentelmenów Widziałeś/czytałeś? Jak się podobało?


Nie moj styl, troche za bardzo pulpowe, ale tak, to klasa :)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 lutego 2008, 20:26 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 18:43
Posty: 90
Lokalizacja: Łódź
Filmiki fajne, to jest to co lubie. Nie miałem pojęcia, że fantastyka ma jeszcze takie podgatunki. Sam wiedziałem tylko o fantastyce (ogólnie) i s-f, ale miło posłuchać, że są zwolennicy tego gatunku, bez względu na to ile ma odmian.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 20 lutego 2008, 22:29 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Zostaje steampunkowym volksdeutschem... http://www.darkrising.co.uk/Lady%20Frances%20Drake.htm

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 lutego 2008, 19:59 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cos dla zlotych raczek (ja, niestety, odpadam :()

Steampunkowy monitor: http://steampunkworkshop.com/lcd.shtml

Steampunkowa klawiatura: http://steampunkworkshop.com/keyboard.shtml

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 22 lutego 2008, 21:17 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 18:43
Posty: 90
Lokalizacja: Łódź
Fajna ta klawiaturka i monitorek. Też sobie takie zrobię, w przyszłym życiu jak będę złotą rączką. Na razie mam dwie lewe ręce do takich inżynierskich działań.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 lutego 2008, 14:18 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
O bogowie, co za cacko!...*_* No i precz poszły lata pracy nad satori, CHCĘ takie mieć! >_< :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 lutego 2008, 15:30 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Podobal sie monitor i klawiatura? No to spojrzcie na to, tylko nic nie pijcie, nie jedzcie i mocno usiadzcie:
http://gadzetomania.pl/2007/10/09/obudo ... steampunk/

A tu cos dla steampunkowych biznesmenow:
http://gadzetomania.pl/2007/11/06/steam ... r-z-dusza/

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL