Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 26 czerwca 2026, 00:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakochałam się ^^
PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 21:07 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 23:05
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Przedstawiam Państwu Norstead Viking Village

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
gg: 11045010


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 21:13 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Tylko ten krzyż... niepotrzebny...

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 21:15 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 23:05
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Maruda :P Zasłoń palcem krzyż na zdjęciu i podziwiaj.

_________________
gg: 11045010


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 21:15 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Gdzie to i czy to replika czy zachowany zabytek?

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 21:17 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 23:05
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Cytując za wikipedią...
Cytuj:
Norstead: A Viking Village and Port of Trade is a reconstruction of a Viking Age settlement. Located near L'Anse aux Meadows in Newfoundland, Norstead won the provincial Attractions Canada award for "Best New Attraction" in 2000, and was the centerpiece of a series of events held that year to commemorate the 1,000th anniversary of the Vikings' arrival. The site also houses a 54 foot replica Viking knarr which sailed from Greenland to L’Anse aux Meadows in 1998 with a crew of nine men.


Niestety ich strona internetowa chyba umarła.

_________________
gg: 11045010


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 22:22 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Super :)
Podobają mi się ich kryte darnią dachy. To prawie jak mój wymarzony dom pod ziemią :wink: Tylko zastanawiam się jak to możliwe do zrealizowania przy użyciu wyłącznie naturalnych materiałów - czy te deski pod spodem nie pogniją od wilgoci?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: środa, 16 marca 2011, 22:39 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Wikingowie raczej znali takie materialy jak smola drzewna :D

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 00:44 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Szerszen napisał(a):
Tylko ten krzyż... niepotrzebny...


No co ty. To po to, zeby mogli sobie go podpalic, przy sobocie, albo w ramach majowki :D

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 00:47 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 23:05
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
No co ty. To po to, zeby mogli sobie go podpalic, przy sobocie, albo w ramach majowki

Taki lichy jak na podpałkę... lepszy byłby taki epicki, 10m wysokości 6m szerokości :twisted:

_________________
gg: 11045010


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: czwartek, 17 marca 2011, 00:48 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
A te to juz Burzum zalatwil :/
Banda barbaros swoja droga -__-

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: środa, 10 sierpnia 2011, 14:37 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Amvaradel napisał(a):
Podobają mi się ich kryte darnią dachy. To prawie jak mój wymarzony dom pod ziemią :wink: Tylko zastanawiam się jak to możliwe do zrealizowania przy użyciu wyłącznie naturalnych materiałów - czy te deski pod spodem nie pogniją od wilgoci?
Trochę późno odświeżam wątek ale dopiero się na niego natknąłem - rzecz w twym marzeniu Amvaradel. Otóż jest kilka starych technik, które są stosowane w skansenach i przy budowie replik. Do nas przyjechali Białorusini by je zademonstrować. Oni na dach kładli duże płaty kory brzozowej. Pokryli tym jak dużą dachówką całe połacie dachowe i dopiero wtedy położyli darń. Z drewna i kory brzozowej destyluje się dziegieć, którego bryły w dobrym stanie przetrwały 1000 lat. Zawierająca substancje smołowe kora jest lepsza jako pokrycie bo owe substancje są w niej uwięzione i nie ulatniają się, nie utleniają (trwałość wspomaga również darń). Białorusini twierdzili, że takie pokrycie wytrzymuje dwa - trzy pokolenia. Kiedyś dłużej bo konserwujące właściwości miał również dym z paleniska. Wędził od spodu konstrukcję i pokrycia.
Ja myślę o zrobieniu otwartej wiaty, która będzie miała południową połać dachową pokrytą gontem a północną właśnie darnią.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zakochałam się ^^
PostNapisane: środa, 17 sierpnia 2011, 16:36 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Amvaradel napisał(a):
Super :)
Podobają mi się ich kryte darnią dachy. To prawie jak mój wymarzony dom pod ziemią :wink: Tylko zastanawiam się jak to możliwe do zrealizowania przy użyciu wyłącznie naturalnych materiałów - czy te deski pod spodem nie pogniją od wilgoci?



Jest na to sporo sposobow, m.in. wczesniejsze opalanie, osmalanie desek, na ktorych potem uklada sie darn.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL