Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Otwarty kanał
PostNapisane: wtorek, 9 czerwca 2009, 13:18 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): wtorek, 9 czerwca 2009, 01:07
Posty: 12
Interesuje mnie tematyka zbyt mocno rozwiniętej czakry korony. Podobno mam tak zwany otwarty kanał i
przyciągam nawiedzenia. Słyszę czasami piosenki, które nie istnieją. Czasami mam dziwne wizje np. słyszę człowieka, który się pyta kto im to wszystko opowiedział
i że próbują mnie naprawić a potem przykłada ręce do moich uszu, albo kobietę, która stroi dziwne miny i dotyka moich ust. Czy czasami w nocy lub jak się budzę czuję
zimny wiatr a jak się pytam czego to coś chce to odpowiada ziela lub wszystkiego i, że jestem człowiekiem więc mam wszystko.Chciałbym się dowiedzieć ile może być prawdy w tym otwartym kanale
czy też to wszystko to tylko objawy choroby psychicznej. Czy mówią wam coś słowa Mizo - niby bogini wyobraźni czy dashanta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Otwarty kanał
PostNapisane: wtorek, 9 czerwca 2009, 14:09 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
ashira napisał(a):
Interesuje mnie tematyka zbyt mocno rozwiniętej czakry korony.


Co prawda nic nie wiem na temat czakry korony, jak i innych czakr, gdyż filozofie wschodu mało do mnie przemawiają (no może poza tymi północnymi ;) ), ale i tak się wypowiem, gdyż może warto spojrzeć na to co piszesz nieco inaczej.

ashira napisał(a):
Podobno mam tak zwany otwarty kanał i
przyciągam nawiedzenia.


Pomyśl może, to nie Ty je przyciągasz, tylko one od Ciebie czegoś chcą. W tradycji syberyjskiej prawdopodobnie uznano by, że cierpisz na chorobę szamańską i być może, choć tylko być może faktycznie tak jest. Niestety istnieje tylko ciężki sposób, aby się o tym przekonać i w żaden sposób nie zamierzam Ci go proponować, choć jeśli mam rację to i tak nie będziesz miał wyjścia, jeżeli chcesz zachować zdrowe zmysły.

ashira napisał(a):
Chciałbym się dowiedzieć ile może być prawdy w tym otwartym kanale czy też to wszystko to tylko objawy choroby psychicznej.


To pytanie na które nie da się nigdy w pełni odpowiedzieć. Być może wariujesz a być może mówią do Ciebie duchy. Nie da się tego rozstrzygnąć arbitralnie i dopóki nie będzie za późno nigdy nie będziemy mieć pewności. Możesz podążyć za ich głosem i się przekonać, albo zwariować. Zresztą w pewnym sensie i tak zwariujesz, ale jeżeli Ci się uda to przynajmniej zachowasz zdrowe zmysły. Tak przynajmniej rozwiązuje się te sprawy u animistów.

Oczywiście są zapewne sposoby by blokować takie nawiedzenia, choćby za pomocą psychotropów i dowolny psychiatra Ci je zapewne przepisze jak do niego pójdziesz. Być może i w tradycjach mistycznych, choćby tej na którą się powołujesz, są to sposoby na blokowanie takich rzeczy. Jednak u nas wszystko jest robione "hard way". Albo odpowiesz duchom, albo skończysz jako bełkoczący szaleniec, którym będzie mógł się bawić dowolny duch, któremu przyjdzie na to ochota a to kiepski biznes.

Oczywiście to tylko hipoteza i daleki jestem od wydawania sądów ex cathedra bo po pierwsze Cię nie znam a po drugie nie czuję się na tyle mocny by w ogóle powiedzieć coś takiego z dużą pewnością. To co napisałeś po prostu bardzo dobrze wpisuje się w opis choroby szamańskiej. Ale podkreślam raz jeszcze to tylko teoria i do niczego nie namawiam ani nawet nie śmiem sugerować.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Otwarty kanał
PostNapisane: wtorek, 9 czerwca 2009, 19:13 
ashira napisał(a):
Interesuje mnie tematyka zbyt mocno rozwiniętej czakry korony. Podobno mam tak zwany otwarty kanał i
przyciągam nawiedzenia. Słyszę czasami piosenki, które nie istnieją. Czasami mam dziwne wizje np. słyszę człowieka, który się pyta kto im to wszystko opowiedział
i że próbują mnie naprawić a potem przykłada ręce do moich uszu, albo kobietę, która stroi dziwne miny i dotyka moich ust. Czy czasami w nocy lub jak się budzę czuję
zimny wiatr a jak się pytam czego to coś chce to odpowiada ziela lub wszystkiego i, że jestem człowiekiem więc mam wszystko.Chciałbym się dowiedzieć ile może być prawdy w tym otwartym kanale
czy też to wszystko to tylko objawy choroby psychicznej. Czy mówią wam coś słowa Mizo - niby bogini wyobraźni czy dashanta.


Ashiro,

wydaje mi się, że nie ma co się wdawać w rozważania, czy można mieć za bardzo otwartą czakrę korony. Sądzę, że na miejscu jest pytanie: przeszkadzają Ci Twoje doznania? Jeżeli tak, to są sposoby, żeby się ich pozbyć. Jeżeli boisz się, że to choroba psychiczna, idź do psychologa. Psychoterapeuci pracujący wg. zasad Psychologii Zorientowanej na Proces często sympatyzują z szamanizmem i ogólnie są otwarci na idee pogańskie. Możesz poszukać takiego.

Jeżeli Twoje doznania trochę Ci przeszkadzają, a trochę fascynują, to będziesz musiała nauczyć się je kontrolować. Na to też są sposoby.

Nie wiem, w jakim jesteś wieku, ale takie objawy u nastolatków przechodzą około 18 - 20 roku życia.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że już się z kimś konsultowałaś w sprawie swoich doznań. Mam nadzieję, że to zaufana osoba.

Pozdrawiam,
Enenna


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 26 sierpnia 2009, 23:03 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2008, 04:26
Posty: 132
Lokalizacja: Silesia
Cytuj:
Psychoterapeuci pracujący wg. zasad Psychologii Zorientowanej na Proces często sympatyzują z szamanizmem i ogólnie są otwarci na idee pogańskie. Możesz poszukać takiego.



Możesz chociaż trochę rozwinąć myśl? A może znasz jakiegoś, kogo byłabyś w stanie zarekomendować?

_________________
[...] Spalę cały świat zanim sam się wypalę !"
Tak krzyczałem, kiedy ręce mi wiązali[...]"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 sierpnia 2009, 15:11 
CuRoi napisał(a):
Cytuj:
Psychoterapeuci pracujący wg. zasad Psychologii Zorientowanej na Proces często sympatyzują z szamanizmem i ogólnie są otwarci na idee pogańskie. Możesz poszukać takiego.



Możesz chociaż trochę rozwinąć myśl? A może znasz jakiegoś, kogo byłabyś w stanie zarekomendować?


Nawet gdybym mogła, to nie wiedząc komu, na co i w jakim mieście, nie zarekomenduję terapeuty. W sieci są bardzo fajne strony rozmaitych ośrodków zajmujących się POP.

Od 26 września do 4 października tego roku będzie trwał w wielu miastach Polski III Festiwal POP-kreacje. Nie ma jeszcze programu. Wiadomo, że będą się na niego składać darmowe warsztaty i wykłady oraz bezpłatne konsultacje z terapeutami.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL