Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 22:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nasze zwierzaki
PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 20:44 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Przymierzam sie do postarania sie o cos w futerku w domu. Kiedys mialam swinki morskie i chyba ten gatunek gryzonia wroci na swoje miejsce u mnie w domu.

Ale jednoczesnie nasuwa mi sie pytanie, wlasciwie propozycja - pochwalcie sie swoimi futrzastymi przyjaciolmi.

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 21:54 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Czasem chodzi mi po głowie akwarium z endemitami z Tanganiki, papuga, wiewiórka lub kot. Jednak wymaga to pracy, której nie chce mi się wkładać. No i w naszym mieszkaniu panują wręcz sterylne warunki - jakiekolwiek zwierzę uniemożliwi taki stan ( sierść, pióra ). Kiedyś zagadałem żonę co powie na kota przy oglądaniu maluchów kotki u znajomych, no co ona że ma już mnie :lol:
Może kiedyś napatoczy się jakiś mały zabiedzony bezdomny sierściuch, którego przygarnę z litości. W sposób planowany jest to mało prawdopodobne.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 23:29 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Mam siostrę. Nikomu nie polecam.

_________________
Jezus potrzebował 3 dni na respawn. Ja tylko 3 lat...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: sobota, 19 marca 2011, 01:28 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2010, 22:43
Posty: 40
Oj ;), jesli choci o historie zwierzat jak w pierwszym poscie, to moja jest troche dluga (wszelakie rybki, koty, psy. swinka morska, chomiki, papugi, koszatniczki, myszy i to juz chyba koniec ;p).
Ja posiadam tylko kotke - Saphire, ktora powila niedawno czworo dzieci. Ale w rodzinnym domu jest pies, kilka akwarium rybek, podajze 2 koty. Babcia, mimo iz mieszka w centrum miasta ma zoo (ryby, papugi, inne ptaszki, golebie, psy, koty, koszatniczki, szynszyla i myszy). Moja rodzina zawsze miala slabosc do zwierzat.

_________________
"Wiedzieć, że jest się zdolnym do miłości, to wystarczająco dużo."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: sobota, 19 marca 2011, 01:40 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Ja zaczynałam od świnki morskiej, potem były kolejno trzy papugi, dwa chomiki, do ostatniego doszedł pies, a potem kot. W sumie miałam 5 kotów (dwa pierwsze nie miały szczęścia, niestety, kotka miała zwapnienie nerek - chyba wada genetyczna, bo poszedł cały miot i matka, a drugi wyżerał mojemu psu z miski i nabawił się perforacji jelita :(). Mój rekord to równocześnie trzy koty i pies na kwadracie - masakra, bo te wszystkie bydlaki spały ze mną :shock:
Teraz mam psa (tego samego ;)) i kota (jednego z tamtej trójki, pozostałe dwie kotki moi rodzice oddali znajomym) :D

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: sobota, 19 marca 2011, 03:17 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Aracnan napisał(a):
Mam siostrę. Nikomu nie polecam.


Wolał byś żółwia? :D

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: sobota, 19 marca 2011, 10:03 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Aracnan napisał(a):
Mam siostrę. Nikomu nie polecam.

Sprzedasz? Krulik doswiadczlny bedzie a to co zostanie - na czesci :wink: :mrgreen:

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: sobota, 19 marca 2011, 14:58 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): sobota, 29 stycznia 2011, 19:06
Posty: 52
Ja miałam rybki, żółwie, świnki morskie, papugę, jaskółkę i kota.
W okresie zimowym mam również stada ptaków na balkonie (karmnik) w tym nawet bażanty :wink:
Obecnie posiadam tylko spanielucha :D

_________________
Zapraszam na mojego bloga :)
Obrazek


Ostatnio edytowano środa, 23 marca 2011, 19:11 przez piastunka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: sobota, 19 marca 2011, 15:54 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
U mnie w domu byly koty, chomiki, koty, zolw, koty, psy (jeden do teraz, mieszka u moich rodzicow) i teraz- kot. Ktory zostal w Gdansku, buu. I moja siostra sie z nim musi uzerac, mehehehe :mrgreen:
To ona, Kojota :)
Obrazek
Obrazek

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 02:12 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 13 marca 2011, 21:05
Posty: 23
Lokalizacja: Jelenia Góra
hm..Ja mam świnkę morską samca 3 lata i 2 króliki samice (kilka tygodni) ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 08:53 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 23:05
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Od pięciu lat mam zło w formie kota. Zwą ją Srrroo :twisted:
Obrazek

W domu rodzinnym musiałam pozostawić Sawę. Przynajmniej na początku studiów nie miałabym czasu na jeżdżenie z nią do lasu. A po za tym rodzice by mi nie darowali, że im zabieram ich ukochane dziecko @_@
Obrazek

No i na koniec Roxi. Oficjalny pies mojego brata, ale tak po prawdzie to ja się nią opiekuję.
Obrazek

_________________
gg: 11045010


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 14:45 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Tak, uwielbiam ta kocia ceche, zeby wyspac sie na rzeczach, z której kłaki tudno schodza :lol: Jak np.: włóczkowych :)

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 18:30 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2010, 22:43
Posty: 40
Candomble napisał(a):
Tak, uwielbiam ta kocia ceche, zeby wyspac sie na rzeczach, z której kłaki tudno schodza :lol: Jak np.: włóczkowych :)

Nie masz najgorzej. Moja kotka umie otwierac szafki, tam lubi sie lokowac, szczegolnie w tych z kuchni ;s..

_________________
"Wiedzieć, że jest się zdolnym do miłości, to wystarczająco dużo."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 19:41 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Ja czasami- szczegolnie zima- wyciagam Kojote z szafy, ktora niebacznie zostawilam otwarta; a wraz z kotem- zawsze kilka sztuk odziezy, ktora zgarnia po drodze, udajac, ze nadal spi XD

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 19:54 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
A jak wasze zwierzątka znoszą wasze wyjazdy? Swojego czasu miałem dwa akwaria z endemitami z Tanganiki i Burundi. Niestety rodzina mimo najszczerszych chęci nie była w stanie odpowiednio zająć się tymi ultradelikatnymi rybami i każdy mój dłuższy wyjazd skutkował zgonem wszystkich. A studia i akademik położyły kres pasji hodowli tych gatunków.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 20:01 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 23:05
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Ja swoje zabieram ze sobą ^^ Pojechać w góry z psem i kotem to nie problem, o ile się jedzie samochodem i wynajmuje pokój lub domek. Kot zostaje w pokoju, a pies na wycieczki :D

_________________
gg: 11045010


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 22:15 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Ja mam dobry układ z rodzicami (mieszkają dwa domy dalej) - ja wyjeżdżam, opiekują się moimi stworami, oni wyjeżdżają - ja doglądam ich stada :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: niedziela, 20 marca 2011, 23:32 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Ja przez ostatnie 5 lat wyjezdzam srednio co pol roku-rok, na--pol roku, rok :/ I Kojot bardzo zle to znosi, ilekroc przyjade do domu, focha sie i udaje, ze mnie nie zna, a potem jest zwrot o 180st. i taka choroba sieroca, ze serce peka :(
A nie moge jej zabierac ze soba.

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: poniedziałek, 21 marca 2011, 00:30 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Nasz kot musiał się niestety przyzwyczaić do transporterka, ale i też szybko się nauczył, że najlepsze to po prostu przekimać całą podróż. Mądra bestia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: poniedziałek, 21 marca 2011, 15:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Moja bullterierka jeździła ze mną wszędzie. Nawet na egzaminie na stopień sternika spała zwinięta w linach. Teraz mam dużo większego psa i jego gabaryty stanowią problem. Jeżdżę z nim na wakacje w Polsce, samochód duży więc ma sporo miejsca, ale Polska, generalnie, nie dorosła do turystów ze zwierzętami. Rozumiem obostrzenia w miejscach gdzie w tłoku mogłyby przeszkadzać, np. wzbudzając obawy wśród dzieci. Jednak część zakazów wisi ot tak na wszelki wypadek. Albo dla poczucia kontroli administracji nad terenem.
Czasami pies zostaje w domu pod opieką rodziny lub lubianych przez niego znajomych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 21:24 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 3 maja 2010, 23:55
Posty: 149
Lokalizacja: skądinąd
Neri, mam trójkę rodzeństwa, oddam za darmo, chcesz? A tak poza tym, mam dwa psy: Łatka (ma już z 16 lat) i yorka (ale on w sumie mojej siostry jest;P)

_________________
Córa Odyna staje do walki.
gg 7424151


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 21:51 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Jak sie naucze robic z rodzenstwem to co z przestarzalymi komputerami to chetnie przyjme :D
Szkoda ze zwierzak moze sam w sobie nie kosztuje za duzo ale wyposarzenie [klatka, akwarium itp] to spore przekroczenie mojego budrzetu bo tak swinek juz by kwiczal w klatce.

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: wtorek, 22 marca 2011, 22:01 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 października 2010, 22:43
Posty: 40
Neri napisał(a):
Jak sie naucze robic z rodzenstwem to co z przestarzalymi komputerami to chetnie przyjme :D
Szkoda ze zwierzak moze sam w sobie nie kosztuje za duzo ale wyposarzenie [klatka, akwarium itp] to spore przekroczenie mojego budrzetu bo tak swinek juz by kwiczal w klatce.


Neri nie zgodze sie ;)
Poczytaj ogloszenia. Ja mieszkam w nie za dużym miescie - Suwalki, ale nawet tu ludzie oddaja zwierzeta z akcesoriami.. Rozglodnij sie ;)

_________________
"Wiedzieć, że jest się zdolnym do miłości, to wystarczająco dużo."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 15:35 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 17:34
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
ja mam 2 psy i kota.
mniejszy pies jeździ przeważnie z nami, większy albo pod opiekę znajomych, albo na psie wakacje. (mamy zaprzyjaźniony hotel z dużym terenem do biegania)
z kotem jeszcze nie wiem, jak sprawa podróżowa wygląda, bo nigdzie z nim nie jeździliśmy jak dotąd. ( to będą nasze pierwsze wakacje w tym roku).
niestety nie dysponujemy samochodem.
teraz właśnie kombinuję, jak moim zwierzakom zapewnić opiekę na zbliżająca sie konferencję w czerwcu :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 15:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 23:05
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Ja ze swoim kotem jeżdżę autobusami, pociągami i samochodami. Póki była mała to zapinałam jej szelki i chowałam pod kurtkę. Teraz hrabina ma swój własny kontener i kocyk.

_________________
gg: 11045010


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 16:10 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 17:34
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa
ha!
nasza kicia też pewnie w perspektywie czasu dorobi się takich luksusów. ale jak sobie pomyślę: pies na smycz, kontenerek z kotem, bęben, torba z szatą, plecak itp w pociąg. to sobie myślę grrrr- błąd krytyczny"brakrąk" :D
chociaż rąk do noszenia4... :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 17:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 22:29
Posty: 407
Lokalizacja: Gdynia
Nic tylko zostać hinduistą, wtedy szansa na dodatkowe ;)

_________________
One string to rule them all
One string to find them
One string to bring them all
and in the music bind them


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: czwartek, 24 marca 2011, 19:39 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Ale wiazaloby sie to z ognistym kregiem, wirujacym niebezpiecznie blisko posiadacza owych bonusowych rak.
Jak w kazdej inwestycji- sa plusy i minusy :mrgreen:

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: niedziela, 10 kwietnia 2011, 21:30 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Ja się mam czym pochwalić bo mam psa ponad 87 kg - Nowofunland czarno-biały :D Bardzo łagodny nie wiem czemu ludzie uciekają z krzykiem jak na nich skacze :wink:

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nasze zwierzaki
PostNapisane: środa, 11 maja 2011, 18:48 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 6 maja 2011, 23:16
Posty: 13
Lokalizacja: Natangia
Posiadam sporą paletę zwierząt na "K": 4 konie, 9 krów, 5 kóz, 5 kur, 27 królików, 2 kundle, 5 kotów i bliżej nieznaną ilość karasi w stawie. Na dziko mam jeszcze k...bobry.

_________________
zobaczymy, co się stanie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL