Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest sobota, 27 czerwca 2026, 15:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 14 września 2011, 16:28 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Dziś trafiłem na coś takiego, pomyślałem, że może Cię to zainteresować a nie wiedziałem gdzie to wrzucić. Niby można by potraktować to osobiście, ale że jest to publicznie dostępne to opublikowałem tutaj, mam nadzieję, że nie będziesz miała mi tego za złe :)

http://www.ruchwolnosci.org/index.php/2011/09/satanizm-magia-neopoganizm-promowany-z-pomoca-tvp/

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 14 września 2011, 17:31 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Tak, już to do mnie dotarło. Jak widać nie można nawet pokazać się obok Nergala, żeby nie być posądzonym o propagowanie satanizmu...
Ale wkurza mnie ten fragment o mojej pracy, totalne chamstwo. Tak więc ta sława zupełnie mnie nie cieszy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 14 września 2011, 18:41 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Czy ten artykul zawiera nieprawde badz niescislosci? Bo jak tak... znieslawienie...

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 14 września 2011, 21:08 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
Kurcze! Pozazdrościć Wam sławy! :oops: :mrgreen: :oops: :mrgreen: Farciarze! Satan mit uns! :wink:

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 14 września 2011, 21:14 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Nie rozumiem dlaczego otoczka pogańska jest przedstawiana w kontekście negatywnym - jakby już sam fakt świadczył na niekorzyść i dyskredytował. Może zastanówmy się, czy taki wydźwięk artykułu nie obraza naszych uczuć religijnych? Może jak pozwiemy pana Jerzego to zweryfikuje swoje poglądy na temat obrażania uczuć religijnych? :lol:
Swoją drogą - jako że trzymam na łączu "Autoportret polskich (neo)pogan" autorstwa Amvaradel odnotowałem w ostatnim czasie wzrost wejść na stronę po jej imieniu i nazwisku o 2600% - jesteś sławna :)

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 14 września 2011, 21:34 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 4 października 2009, 17:27
Posty: 102
Lokalizacja: warszawa..
Za wiele śmiesznego w tym nie widzę a szczególnie w tej demagogii odnośnie pracy zawodowej. Wyobraźmy sobie, że mogło to dotyczyć np. nas i nagle pracodawca wchodzi na takie coś i czyta, że w jego placówce oświaty pracuje eko-satanista. Reperkusje mogłyby być różne.

_________________
/人 ◕ ‿‿ ◕ 人\


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 14 września 2011, 21:36 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
szymon napisał(a):
Za wiele śmiesznego w tym nie widzę a szczególnie w tej demagogii odnośnie pracy zawodowej. Wyobraźmy sobie, że mogło to dotyczyć np. nas i nagle pracodawca wchodzi na takie coś i czyta, że w jego placówce oświaty pracuje eko-satanista. Reperkusje mogłyby być różne.


Zgadza się, tylko jak na to reagować? Masz jakiś pomysł?

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 14 września 2011, 21:44 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
szymon napisał(a):
Za wiele śmiesznego w tym nie widzę a szczególnie w tej demagogii odnośnie pracy zawodowej. Wyobraźmy sobie, że mogło to dotyczyć np. nas i nagle pracodawca wchodzi na takie coś i czyta, że w jego placówce oświaty pracuje eko-satanista. Reperkusje mogłyby być różne.

Właśnie. Reperkusje mogą być różne. Zakładam, że raczej za poglądy się ludzi nie zwalnia z pracy, jednakże rywalizacja i chamstwo są na rynku pracy czymś odwiecznym - tak, czy tak może się to odbić na niekorzyść osób tam wymienionych (głównie mam na myśli "koleżanki/kolegów" z pracy). A swoją drogą trochę popełniają co poniektórzy błędy np. wymieniając publicznie swój nick forumowy wraz z oryginalnym nazwiskiem. W pewnych przypadkach można by pozwać autora o zdemaskowanie danych osobowych, tutaj raczej sytuacja jest lekko inna.

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 14 września 2011, 21:55 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Siliniez napisał(a):
Właśnie. Reperkusje mogą być różne. Zakładam, że raczej za poglądy się ludzi nie zwalnia z pracy, jednakże rywalizacja i chamstwo są na rynku pracy czymś odwiecznym - tak, czy tak może się to odbić na niekorzyść osób tam wymienionych (głównie mam na myśli "koleżanki/kolegów" z pracy). A swoją drogą trochę popełniają co poniektórzy błędy np. wymieniając publicznie swój nick forumowy wraz z oryginalnym nazwiskiem. W pewnych przypadkach można by pozwać autora o zdemaskowanie danych osobowych, tutaj raczej sytuacja jest lekko inna.


Trzeba by sprawdzic jak w Polsce wyglada mozliwosc pozwania z powodztwa cywilnego o "straty moralne" bo na ten paragraf najlatwiej dziennikarza usadzic.
A co do danych osobowych to raczej fakt ujawnienia przez Amadeval swojego imienia i nazwiska w celach organizacji konfrencji to raczej dzialania prawne w tym kierunku odpadaja.

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 14 września 2011, 23:08 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Spokojnie :) Jakoś przeżyję :wink:
Wiem, że bezpieczniej nie podawać nazwiska, ale... doprawdy, nie chce mi się ukrywać do końca życia, dlatego od dawna kto chce, ten znajdzie o mnie wiele takich informacji. Przy wszystkich konferencjach pogańskich czy konferencjach Lashtal Press podawałam swoje dane.
Nie robię nic złego i chcę żyć po swojemu :) .

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: czwartek, 15 września 2011, 10:40 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Szkoda tylko, że monoteiści nie potrafią tego uszanować..

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: czwartek, 15 września 2011, 20:38 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
Amvaradel napisał(a):
Przy wszystkich konferencjach pogańskich czy konferencjach Lashtal Press podawałam swoje dane.

Przepraszam, ale konferencje naukowe to nie sabaty (a przynajmniej oficjalnie, bo w praktyce jak wiemy różnie z tym bywa :wink: ). Tutaj występujemy jako badacze, natomiast nikt nie musi wiedzieć pod jakimi nickami piszemy na forach.

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: piątek, 16 września 2011, 17:02 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Wiesz jak jest Amva, Nergal jest teraz na topie, więc każdy kto się obok niego pokazuje staje się satanistą.

Siliniez napisał(a):
A swoją drogą trochę popełniają co poniektórzy błędy np. wymieniając publicznie swój nick forumowy wraz z oryginalnym nazwiskiem.


Błąd? Według mnie to żaden błąd, tylko poprawne postępowanie. Nick nie jest dla mnie maską za którą się ukrywam tylko częścią netykiety. Każdy komu będzie zależało, by dowiedzieć jak się nazywam chwilę pogrzebie w googlach i się dowie. Ba, wystarczy, ze zapyta to mu odpowiem. Nie wstydzę się ani poglądów, które głoszę, ani religii którą wyznaję. Jeśli ktoś ma z tym problem to jest to jego problem a nie mój.

Rozumiem, że niektórzy z różnych przyczyn, wolą się publicznie nie ujawniać, ale nie można napisać, że ci, którzy się ujawniają popełniają błąd. To ich świadoma decyzja.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: piątek, 16 września 2011, 18:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
Hakken napisał(a):
... ale nie można napisać, że ci, którzy się ujawniają popełniają błąd. To ich świadoma decyzja.

I potem na efekty tego typu nie trzeba długo czekać, jak w omawianym w tym wątku przypadku.
Ponadto zależy jaką pracę wykonujesz, jakich masz znajomych etc. Pamiętaj, że w danej chwili może się to o 180 stopni zmienić. Żeby ktoś nagle nie stwierdził, że osoba, która składała podanie o pracę w jego w firmie, to jakiś świr. :? Mój były pracodawca też kiedy przeglądał CV kandydatów od razu włączał Facebook i wyszukiwał wybrane jednostki. Dawniej Hakkenie miałem podobne podejście do Twojego, teraz jednak wolę być ostrożny, i nie umieszczać publicznie swoich danych osobowych, poglądów religijnych czy politycznych. Nicki w zupełności mi wystarczą do aktywnego życia w cyberprzestrzeni.

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2011, 15:09 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 marca 2011, 17:30
Posty: 48
ja się też nie wstydzę swojego nicku
ale taki artykuł wstydziłabym się napisać:


"Boże, chroń dzieci, które trafiają w ręce takiego psychologa, a w zasadzie w ręce „thelemicznej wiedźmy i ekoezoterrorystki”. " Jerzy Wasiukiewicz

zerknęłam na portal, bo nie znałam wcześniej... polityczna prawica? http://www.ruchwolnosci.org/index.php/o-ruchu/
Celem „Ruchu Wolności” jest(...):
- wolności jednostki – rozumianej jako prawo do samostanowienia o swoim losie i swoich dobrach materialnych,
- wolności rodzin – rozumianej jako prawo do wychowania i kształcenia dzieci w sposób zgodny z wolą rodziców

autor artykułu trochę pogalopował w swoich pompatycznych uniesieniach ;)
chociaż ma ciekawą kreskę

Obrazek

okultyści najczęściej wrażali się poprzez sztukę... nic dziwnego, nic nowego

"(...)skala oddziaływania okultystów jest przeogromna." J. Wasiukiewicz

aaa! uciekajcie! hehehe


"(...)Oddzielny temat to współczesna psychologia, która jest tym wręcz przesiąknięta, ale właśnie sztuka jest jednym z tych instrumentów poprzez, który najłatwiej dotrzeć i wniknąć w ciało i duszę człowieka. I odbywa się to poprzez muzykę, literaturę, malarstwo, rzeźbę. To często są bardziej subtelne działania, nierozpoznawalne na pierwszy rzut oka(...)"

hehehe

_________________
tkliwy nihilizm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2011, 15:33 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Ja myślę, że wszystko sprowadza się do stwierdzenia
"Chrześcijański system wartości wyklucza inne"
polecam zresztą artykuł:

http://www.tvn24.pl/12690,1717799,1,1,chrzescijanski-system-wartosci-wyklucza-inne,wiadomosc.html

Myślę, że nie trzeba tego komentować ani uzasadniać, bo wnioski są oczywiste - albo wolność albo chrześcijaństwo. Cieszę się, ze ktoś na łamach poczytnego portalu chcąc nie chcąc ubrał tę myśl w słowa.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2011, 18:43 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Amvaradel to nie tylko nick forumowy, ale też pseudonim artystyczny i swego rodzaju imię magiczne. Chętnie bym je kiedyś wpisała sobie w oficjalne dane, właśnie jako drugie imię.

W tym roku miałam w życiu kilka naprawdę zaskakujących zwrotów akcji, na szczęście w większości miłych, ale takich, których zupełnie się nie spodziewałam (dlatego też totalnie brakuje mi czasu). Nic mnie już chyba nie zaskoczy.

Nergala w tym momencie niektórzy wręcz "wciskają" w szufladkę z napisem: satanizm i robią z niego jakiegoś czołowego satanistę w tym kraju. Nie znam go prywatnie, ale z tego, co czytam w wywiadach i ze spotkania na konfie odniosłam pozytywne wrażenie. Spokojnie mogłabym zostawić mu pod opieką dzieciaka czy kota :P
Natomiast rozumiem też, dlaczego wzbudza takie emocje pojawiając się w "Voice...", nawet większe niż gdy rzeczywiście podarł tą Biblię (wtedy też była afera, ale nie na taką skalę). Bo teraz, gdy występuje jako juror widać, że to inteligentny, kulturalny i całkiem miły facet i coraz trudniej nim straszyć :lol: Grono fanów Behemoth pewnie znacząco się nie zwiększy, ta muzyka była i będzie niszowa, ale Nergal jako celebryta jest rozchwytywany :lol:
A najnowszy news mnie zupełnie rozbroił Nergal został wegetarianinem :mrgreen:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2011, 21:41 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Amvaradel napisał(a):
A najnowszy news mnie zupełnie rozbroił Nergal został wegetarianinem :mrgreen:


Bo to zaraźliwe jest. Niedługo nam soi w sklepach zabraknie. :twisted:

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2011, 22:32 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 4 października 2009, 17:27
Posty: 102
Lokalizacja: warszawa..
czyli to Nergal kręci następny odcinek Black Metal Vegan Chef

_________________
/人 ◕ ‿‿ ◕ 人\


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: poniedziałek, 19 września 2011, 23:01 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
szymon napisał(a):
czyli to Nergal kręci następny odcinek Black Metal Vegan Chef

Tak. Nagra nawet cały album temu poświęcony. Ludzie dajcie mu żyć i bluźnić dalej. Wegetarianizm nie powinien mieć największego wpływu na muzykę. No chyba, że Behemoth pójdzie w innym kierunku. Ale dobra nie życzę tego fanom. :twisted:

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: wtorek, 20 września 2011, 15:56 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 22:29
Posty: 407
Lokalizacja: Gdynia
...a ostatnią biblię podarł, o zgrozo, cztery lata temu!

(Patrzcie jak w ASZDzieniku protestują Sataniści)

_________________
One string to rule them all
One string to find them
One string to bring them all
and in the music bind them


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: wtorek, 20 września 2011, 20:08 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 10 lutego 2011, 15:47
Posty: 268
Lyshanna napisał(a):
...a ostatnią biblię podarł, o zgrozo, cztery lata temu!

(Patrzcie jak w ASZDzieniku protestują Sataniści)

Może po 10 sprawa ulegnie przedawnieniu! Nergal! Nergal! Nergal!

_________________
https://siliperius.blogspot.com/

https://www.facebook.com/SlavPaganism


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: środa, 21 września 2011, 11:52 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 marca 2011, 17:30
Posty: 48
...a ja nie zauważyłam sławy Nergala, do niedawna nie wiedziałam nawet o kogo chodzi - nie oglądam tv

_________________
tkliwy nihilizm


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: piątek, 21 października 2011, 22:17 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
To teraz sama się pochwalę. Trochę pomagałam :wink: Obrazek
Karmiłam i malowałam ekipę przez cały weekend :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sława Amvaradael
PostNapisane: sobota, 22 października 2011, 10:55 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
http://fronda.pl/news/czytaj/tytul/modlitwa_podczas_koncertu_behemotha_16325

Komentarz chyba nie jest potrzebny :)

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL